X

Kontakt Online

Nowoczesna diagnostyka zaburzeń mikroflory jelitowej, alergii pokarmowej, nawracających infekcji pochwy. Przyczyny wielu przewlekłych dolegliwości nie zostały jeszcze do dziś wyjaśnione. Nic więc dziwnego, że wielu lekarzy skupia się przede wszystkim na objawach danej choroby a nie na rozpoznawaniu ich przyczyn. Dzięki współpracy Odkryj ZdrowieTerapia z Instytutuem Mikroekologii w Poznaniu, który jest pierwszym w Polsce tego typu ośrodkiem zajmującym się przeprowadzaniem badań mikrobiologicznych, umożliwiamy rozpoznawanie rdzennych przyczyn wielu przewlekłych schorzeń. Są to zazwyczaj przewlekłe dolegliwości, z którymi borykamy się od lat, a których przyczyny nie są nam bliżej znane np.: dolegliwości skórne (atopowe zapalenie skóry, świerzbienie, łuszczyca, pokrzywka), czy też dolegliwości żołądkowo - jelitowe (biegunki, zaparcia, wzdęcia). 

W przypadku niektórych przewlekłych chorób ważną rolę odgrywa alergia pokarmowa typu III, która wpływa na osłabienie układu odpornościowego naszego organizmu i przyczynia się do rozwoju wielu przewlekłych schorzeń. Dzięki testom ImuPro300, możliwe jest wykrycie tych składników spożywczych, które bezpośrednio przyczyniają się do pojawiania stanów zapalnych w naszym organizmie.
 
Instytut Mikroekologii w Poznaniu jako jedyny w Polsce opracował również program o nazwie KyberDiagnostyka. Badania te, w skład których wchodzi 
 •  KyberStatus (badanie kału w celu oceny flory jelitowej)
 •  KyberMyk (badanie kału w celu stwierdzenia obecności grzybów) 
 •  KyberPlus (badania dodatkowe i uzupełniające)
mają na celu identyfikację przyczyn stanów zapalanych jelit. Przeprowadzenie badania kału w celu określenia ilości bakterii jest rekomendowane w przypadku takich schorzeń i dolegliwości jak: wzdęcia, zaparcia, biegunki, bóle brzucha, zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna. 
 
Obok badań mikroflory jelita, umożliwiamy  także  badania mikroflory pochwy. Badanie o nazwie VagiStatus pomaga wyeliminować przyczyny stanów zapalnych pochwy, z którymi walczy około 90% kobiet. 
 
Zespół z którym współpracujemy tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie mikrobiologii oraz medycyny ogólnej. Dzięki nim przeprowadzamy badania na najwyższym poziomie i zapewniamy naszym Klientom profesjonalną obsługę medyczną.